9. srednjeevropsko tekmovanje iz astronomije in astrofizike, Bakonybél na Madžarskem

Peter Andolšek (Gimnazija Bežigrad) je postal zmagovalec tekmovanja, Žan Arsov (Gimnazija Bežigrad) je osvojil laskavo tretje mesto. Oba sta osvojila zlato medaljo. Vrhunsko sta se uvrstila tudi Žiga Vučajnk (I. gimnazija v Celju) na petem in Aleš Rus (Gimnazija Bežigrad) na šestem mestu, ki sta za svoj uspeh prejela srebrni medalji. Odlično se je odrezala tudi Patricia Király (Gimnazija Bežigrad), ki je prejela bronasto medaljo. Peter je na teoretičnem delu tekmovanja dosegel vse možne točke, poleg tega pa je najboljši rezultat dosegel tudi v kategoriji obdelave podatkov. Slovenska ekipa se s tem lahko pohvali z najboljšim ekipnim dosežkom na tekmovanju. Ekipo sta vodila Vid Kavčič in Simon Bukovšek.